O AHOLu

Dělej lidem radost a dostávej za to zaplaceno.
Na AHOLu tě naučíme jak.

Časová osa

1992: Založení školy

Toho roku AHOL vznikl. Zřizovatelem byl JUDr. Josef Holík a ředitelka RNDr. Ivana Ašmerová. Roku 1992 se pořádal první školní ples.

1993

Zahájení česko-německé spolupráce se školami AFZ Rostock a Bildungszentrum Ribnitz-Damgarten.

Založeno občanské sdružené FIDES.

AHOL pořádá 1. ročník mezinárodní gastronomické soutěže AHOL CUP.

1999

AHOL – Střední odborná škola připojuje: Střední odbornou školu služeb a obchodu a Soukromou obchodní akademii

2004

Navázání spolupráce s partnerskou školou Berufliche Schule für Wirtschaft Nauen.

2005

Stěhování škol AHOL z budovy na Šalamounově ulici na Náměstí Jiřího z Poděbrad. Navázání česko-polské spolupráce s partnerskou školou Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich ve Wisle.

2007

AHOL přebírá Gymnázium Lingva. Zahájení činnosti AHOL - Střední školy gastronomie, turismu a lázeňství.

2008

Založení Klubu absolventů a škol AHOL a rekonstrukce historické budovy Střední odborné školy na Náměstí Jiřího z Poděbrad.

2014

Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje udělilo ocenění AHOL -  Střední odborné škole s.r.o. za dlouhodobý přínos k rozvoji Moravskoslezského kraje v kategorii vzdělávací instituce a výzkumné organizace.

2016

Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje udělilo seskupení škol AHOL ocenění za přínos k rozvoji Moravskoslezského kraje v kategorii vzdělávací instituce.

Současnost

Učíme unikátní obory a dáváme našim žákům příležitost uplatnit se v tom, co je bude opravdu bavit. Jako soukromá střední škola máme metody a možnosti vzdělávání plně v našich rukou.

Výuka u nás znamená, kvalitní praxe, špičkové moderní vybavení a především individuální přístup.

studenti na soutěži

AHOL obory

Obory o gastronomii

Dobré jídlo, perfektně doladěný každý detail a spokojení zákazníci, co se s chutí vracejí. Staň se součástí moderního proudu v gastronomii.
Fastfoodová gastronomie
Kuchař v moderní gastronomii
Moderní gastronomie
Kuchař-číšník

Obory o cestovním ruchu a hotelnictví

Pohodlí, kvalitní služby a zákazníci, co se cítí jako doma. Jestli chceš plnit lidem jejich cestovatelské sny, vyber si jeden z našich oborů.
Moderní hotelové služby
Stevard v dopravních službách
Provoz cestovní kanceláře
Lázeňství a wellness

Chceš se o nás dozvědět víc?

Zjisti proč chceš studovat AHOL