studenti cestovní kanceláře

Provoz cestovní kanceláře

Chceš poznat svět a zároveň rád vymýšlíš a plánuješ? Máme pro tebe ideální kombinaci! Obor Provoz cestovní kanceláře ti umožní skloubit povahu světoběžníka a zároveň naplno využít komunikační a organizační schopnosti. Seznámíme tě se vším, co potřebuješ vědět o práci v cestovní kanceláři nebo informačních centrech.

Nevydržíš chvíli na jednom místě? Využij toho a dělej třeba průvodce nebo delegáta. Rád vymýšlíš program a bavíš ostatní? Bude z tebe perfektní animátor. Jdou ti cizí jazyky? Budeš studovat hned tři. K angličtině a němčině si přidáš francouzštinu nebo ruštinu. Čekají tě praxe, exkurze i výjezdy v rámci programu Erasmus. Přihlas se k nám – dáme ti prostor k rozletu!


Stáhni si přihlášku

Podívej se na předměty

Informace o přijímačkách

KÓD OBORU
65-42-M/02 Cestovní ruch

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Cestovní ruch se zaměřením Provoz cestovní kanceláře

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
4 roky

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ
15

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Kompletní informace o přijímacích zkouškách ZDE.

Proč si vybrat tenhle obor

Uplatni se snadno


Budeš mít široké uplatnění. Práci najdeš cestovních kancelářích a agenturách, informačních centrech, jako průvodce, animátor, ale i třeba v recepci na hotelu.

Gastronomie


Neztratíš se ani v oblasti gastronomie. Naučíme tě přípravu kávy, základy someliérství, servírování, stolování a další dovednosti, které se hodí do praxe i do života.

Domluv se v cizině


Naučíš se cizí jazyky. A to hned tři – k angličtině a němčině si vybereš ještě francouzštinu nebo ruštinu.

Pracuj s lidmi


Budeš pracovat s lidmi – vytvářet jim program i zajímavé zážitky, teambuildingy či poznávací zájezdy. Je jen na tobě, zda to bude v cestovní kanceláři nebo v terénu jako delegát, průvodce nebo animátor.

Obor pro otevřené lidi


Atraktivní obor pro všechny komunikativní povahy s organizačním talentem.

Cestuj už při studiu


Už při studiu začneš poznávat nejen krásy své vlasti, ale i celý svět. Vyjedeš s námi na zajímavé stáže, exkurze nebo studijní pobyty Erasmus v zahraničí.

Všeobecný přehled


Rozšíříš si všeobecný přehled. Výuka zahrnuje zeměpis se zaměřením na cestovní ruch, historii i dějiny kultury.

Pokračuj o level výš


Můžeš se dál vzdělávat na vyšších odborných a vysokých školách zaměřených na gastronomii, hotelnictví, turismus nebo ekonomii.
 

Co můžeš po škole dělat


S oborem Provoz cestovní kanceláře se uplatníš především jako pracovník cestovní kanceláře nebo informačního centra. Ale pokud je ti Česko malé, můžeš dělat delegáta, průvodce nebo stevarda kdekoli na světě. Že se nedomluvíš? Bojíš se zbytečně. Studovat budeš hned tři cizí jazyky – angličtinu, němčinu a francouzštinu nebo ruštinu. Hlavu plnou nápadů můžeš skvěle využít jako animátor.

Osvojíš si i gastronomické dovednosti jako je servírování, příprava kávy nebo základy someliérství, takže se neztratíš ani v baru nebo v kavárně.

 

Co s tímhle oborem zvládneš

  • Budeš umět umět sestavit zájezd, provádět průvodcovské služby, pracovat na recepci, v informačních centrech i hotelových komplexech.
  • Dokážeš se orientovat v obchodní, právní, ekonomické i administrativní agendě související s oblastí cestovního ruchu.
  • Zvládneš roli animátora a budeš umět organizovat skupinu, vymyslet program i zabavit klienty.
  • Domluvíš se třemi cizími jazyky.

Kolik stojí studium


28 800 Kč za rok

Studium u nás znamená kvalitní vzdělání a spoustu nových příležitostí. Unikátní obory, cenné praktické zkušenosti i odborné exkurze, na které nezapomeneš. To všechno je AHOL.

Zkušenosti absolventů

obecný obrázek k medailonku

Bc. Hana Sokolová

Absolventka oboru Provoz cestovní kanceláře

GUEST REALITION AGENT v Clarion Congress Hotel Prague

Využila jsem všechny příležitosti, které škola nabízela a vyjela jsem na odbornou stáž do Velké Británie a zúčastnila se exkurzí po celé Evropě. Tento obor mě naučil spoustu praktických věcí. Orientace ve světě, v hotelnictví a turismu se mi při mém ročním cestování a následném životě v Austrálii opravdu hodila.

Chceš studovat tento obor?

Zjisti, jak na to