Odborná praxe v Grandhotelu Pupp Karlovy Vary

Michal KubíkAktuality ze školy

  1. 6. 2022 většina žáků naší školy dostávala vysvědčení a začaly jim prázdniny. To se však netýkalo paní učitelky Kuželové a deseti vybraných žáků, kteří ten den absolvovali dlouhou sedmihodinovou cestu na odbornou praxi do Karlových Varů.

Žáci prvních a druhých ročníků různých oborů získávali zkušenosti v Grandhotelu Pupp v době konání Mezinárodního filmového festivalu.

Žáci  tak měli možnost obsluhovat známé tváře showbyznysu. V kuchyni se pak podíleli na přípravě velkého množství pokrmů, které se podávaly na různých akcích pořádaných hotelem.

Během festivalu jsme navštívili také několik kulturních akcí, jako bylo například slavnostní zahájení festivalu a různé koncerty českých zpěváků.

Nejinspirativnější pro nás byla akce Mattoni grand drink, což bylo mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů a my jsme tak pochytili nějaké novinky pro nadcházející soutěžní sezónu.

Celá naše výprava se pak účastnila závěrečného rautu k ukončení festivalu, kterého se konalo asi 1300 lidí, a to byl opravdu zážitek.

Bylo to dlouhých a náročných 10 dní, nakonec jsme ale v neděli 11. 7. 2022 dorazili zdárně zpět do Ostravy.