Soutěž Znáš svůj kraj?

Michal KubíkAktuality ze školy

Připravit pro spolužáky dvoudenní výlet po Moravskoslezském kraji, podle indicií poznat jednu z osobností kraje, rozeznat regionální speciality podle chuti nebo poznávat historické objekty samotné Ostravy – to byly jen některé z úkolů pro účastníky soutěže Znáš svůj kraj?, která se konala v pátek 12. listopadu 2021 na AHOL – Střední škole gastronomie, turismu a lázeňství.

Celkem 42 žáků ostravských základních škol se utkalo ve vědomostním kvízu, prezentovalo návrh svého školního výletu a připravovalo svůj první drink. „Byli jsme mile překvapeni vysokou úrovní prezentací soutěžících i jejich zápalem,“ uvedla Jana Mikesková, která celou soutěž připravovala. V prvním ročníku soutěže Znáš svůj kraj? zvítězilo družstvo Základní školy Provaznická 831/64 z Ostravy–Hrabůvky s 339 body. Druhé místo vybojovalo družstvo Základní školy Porubská 832 s 324 body a na bronzové příčce se umístilo družstvo Základní školy Františka Formana 45 z Ostravy-Dubiny s 318 body.

Nad soutěží Znáš svůj kraj? převzala záštitu náměstkyně primátora statutárního města Ostravy Mgr. Andrea Hoffmanová, Ph. D. a jednatel společnosti Moravian-Silesian Tourism Ing. Petr Koudela. Děkujeme všem zúčastněným!

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy.