Znáš svůj kraj? aneb cesta do přírody

Michal KubíkAktuality ze školy

Připravit pro spolužáky dvoudenní výlet po Moravskoslezském kraji, podle indicií poznat jednu z osobností kraje, rozeznat regionální speciality podle chuti nebo určit přírodní lokality kraje  – to byly jen některé z úkolů pro účastníky soutěže Znáš svůj kraj? aneb cesta do přírody, která se konala v pátek 11. listopadu 2022 na AHOL – Střední škole gastronomie, turismu a lázeňství.

Celkem 48 žáků ostravských základních škol se utkalo ve vědomostním kvízu, prezentovalo návrh svého školního výletu a připravovalo svůj první drink. „Jsme mile překvapeni úrovní prezentací školních zájezdů i výsledky vědomostního kvízu,“ uvedla Jana Mikesková, která celou soutěž připravovala.

Ve druhém ročníku soutěže Znáš svůj kraj? zvítězilo družstvo Základní školy Provaznická 64 z Ostravy – Hrabůvky. Druhé místo vybojovalo družstvo Základní školy Matiční 5 a na bronzové příčce se umístilo družstvo Základní školy Bohumínská 72.

Vyhodnoceni byli i nejlepší řešitelé vědomostního kvízu: Na třetím místě se umístila Linh Nguyen ze Základní školy Matiční 5, na místě druhém Jakub Závěta ze Základní školy Provaznická 64 a první místo patří Amálii Platošové ze Základní školy Michálkovice.

Cenu za nejlepší prezentaci školního zájezdu získalo družstvo Základní školy Provaznická 64.

Nad soutěží Znáš svůj kraj? převzala záštitu náměstkyně primátora statutárního města Ostravy Mgr. Andrea Hoffmanová, Ph. D., starosta Městského obvodu Ostrava – Vítkovice Richard Čermák a jednatel společnosti Moravian-Silesian Tourism Ing. Petr Koudela. Děkujeme všem zúčastněným!

Projekt „Soutěž Znáš svůj kraj? 2022“ je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy.  https://www.ostrava.cz/cs

Statutární město Ostrava - oficiální portál města Ostravy | www.ostrava.cz — Ostrava