obecný úvodní obrázek příspěvku sšgtl ahol

Techno-emocionální kuchyně 2018 – 2019

ssgtl_aholProjekty školy

Název projektu:                Techno-emocionální kuchyně 2018 – 2019

Poskytovatel:                    Statutárníměsto Ostrava

Doba realizace:                duben2018 – březen 2019

Částka:                               810.000,- Kč

V tomto  projektu se mimo jiné nově zaměříme také na:

Sommelierství – nedílnou součást gastronomie. Trendem  v současných restauracích je snoubení jídla a vína. Je nutné, aby personál  byl schopen na vysoké úrovni poskytovat nejen servis, ale i přidanou hodnotu.

Food Styling – nejnovější trend  současnosti zabývající se designem pokrmů ve dvou odvětvích. V jednom jedesign ovlivňován technologickými postupy odlišnými od molekulární kuchyně a  druhé odvětví se zaměřuje na marketing – prezentace produktů a zhotovování  vizualizací využitelných ve všech typech médií..

Carving – v gastronomii znamená  dekorativní vyřezávání ovoce a zeleniny,řadí se do tzv. kuchařské artistiky (FoodArtist). Vyřezávat se dá téměř do čehokoliv, např. také do sýrů, ledu, čokolády.  

V rámci projektuse zaměříme na tyto aktivity:

  • Workshopy 

Realizace 8 workshopů,které obsahově navazují na předcházející projekt zaměřených na

–        využitímoderní kuchyňské  technologie v praxi – hlubší seznámení žáků a nácvik manipulace s nadstandardními gastronomickými  technologiemi,

–        moderní gastronomickétrendy a jejich nácvik (úprava sous vide, makromolekulární technika, mixologie,konfitování atd.

–        sommelierství

–        food styling

–        carving (Food Artist)

–        srovnánítradičních postupů a využití moderních technologií ve vztahu k zachování vitamínů, minerálů,nutričních hodnot

Individuální přístup a zároveň týmová práce jsou věc, která je vdnešní praxi vyžadována ve všech úspěšných firmách po celém světě,v aktivitách našeho projektu se zaměřujeme na řešení komplexních úkolůžáky, s praktickým výstupem a  zapojením všech aktérů.

  • Exkurze na třech špičkových  pracovištích

Žáci navštíví v průběhurealizace nejméně 2 špičková pracoviště využívající nejmodernějšígastronomické technologie (např. hotel Hilton Praha, Grandhotel Puppv Karlových Varech, Bar Buxie´s nebo Crazy Daisy, příp.podobné zařízenínejvyšší kategorie v Praze) a 1 exkurzi do šlechtitelské vinařské stanice.

Odborný dohled mentorů – 4 špičkových gastronomických odborníků, kteří zajistí předání informací oposledních trendech v gastronomii, budou rádci koučům, převezmou dohled  nad obsahem a zaměřením workshopů

  •  Pokračování činnosti školního koordinátora pro nadání– pedagog,systematicky pracující na škole, který bude vyhledávat a identifikovat nadanéžáky, spolupracovat s pracovišti odborného výcviku, věnovat se  individuálním plánům takto vyhledaných žáků, zajišťovat možnosti zapojení  nadaného žáka do aktivit nad rámec výuky, spolupracovat s odborníky a  experty a evidovat zpětnou vazbu od koučů a lektorů.