Digitální wellbeing a on-line bezpečí

Michal KubíkAktuality ze školy

V pátek 1. 12. 2023 se v aule školy konala akce zaměřená na primární prevenci. Digitální wellbeing a on-line bezpečí zejména dětí je velmi aktuální a celospolečensky důležité téma.
Žákům všech prvních ročníků byl promítán film se zaměřením na nebezpečí v internetovém světě – #annaismissing.
Anna, influencerka známá svým provokativním obsahem, se na sítích tajemně odmlčí. Když patnáctiletá Nina najde fotku polonahé Anny v mobilu svého táty, rozhodne se ji vypátrat. Sled dalších událostí změní život jak Nině, tak její rodině. Thriller #annaismissing je volným filmovým pokračováním úspěšného seriálu #martyisdead ověnčeného International Emmy Award 2020.
V online světě mají děti často spoustu virtuálních kontaktů, navazují vztahy na sociálních sítích a během online her, užívají si možnosti, jaké jsme si před pár lety ani neuměli představit. Představám dnešních dospělých se bohužel vymykají i nebezpečí a hrozby číhající na sítích. Právě nástrahám online světa se dlouhodobě v rámci Nadace O2 věnují projekty O2 Bezpečně v síti a O2 Chytrá škola a vznikl také tento film.
Po promítání filmu následovala prezentace na téma Kyberšikana pod vedením Mgr. Kristýny Kuželové, kde s žáky probíhala otevřená diskuse na dané téma.