Metelka Austerlitz Cup 2023

Michal KubíkAktuality ze školy

Ve středu 15. listopadu 2023 se v krásném prostředí Golf hotelu Austerlitz ve Slavkově u Brna uskutečnil 21. ročník soutěže juniorských barmanů a teatenderů Metelka Austerlitz Cup 2023.

Účastníci soutěže teatenderů připravovali dva druhy servírování v kategoriích klasický čaj, volný nápoj a tea/cocktail pairing. Jejich práce spočívala v přípravě porce gruzínského čaje od Petra Siče a volného hot drinku, který musel obsahovat alespoň dva centilitry likéru Metelka Tea Spirit. Jiný alkohol nebyl povolen. K čaji či koktejlu účastníci servírovali drobné kanapky, které nápoj vhodně doplňovaly. Tuto kategorii za naší školu zastupovala Vanesa Schimanietzová, která obsadila šestou příčku.

V koktejlové soutěži měli juniorští barmani za úkol připravit v osmiminutovém limitu fancy hot cocktail a použít při tom alespoň dva centilitry bylinného likéru Hubertus. Předvedli při tom pestrou paletu metod přípravy – od blue blazeru přes vacuum pot až po moka konvičku. V této soutěžní disciplíně bojovala o co nejlepší umístění Karolína Panašová, která měla na přípravu pouze jeden den, protože nastoupila jako náhradník za žáka, který onemocněl. I přes tento handicap se umístila na krásném 7. místě a navíc získala ocenění za nejhezčí ozdobu drinku.