Znáš svůj kraj? aneb po stopách technických památek

Michal KubíkAktuality ze školy

Připravit pro spolužáky dvoudenní výlet po Moravskoslezském kraji, podle indicií poznat technické památky kraje, rozeznat speciality hornického jídelníčku nebo určit technické objekty a lokality kraje – to byly jen některé z úkolů pro účastníky soutěže Znáš svůj kraj? aneb po stopách technických památek, která se konala v pátek 10. listopadu 2023 na AHOL – Střední škole gastronomie, turismu a lázeňství.
Celkem 40 žáků ostravských základních škol se utkalo ve vědomostním kvízu, prezentovalo návrh svého školního výletu a připravovalo svůj první drink. „Jsme mile překvapeni stoupající úrovní prezentací školních zájezdů i výsledky vědomostního kvízu,“ uvedla Jana Mikesková, která celou soutěž připravovala.
Nejlepší prezentaci svého školního zájezdu mělo družstvo ZŠ Chuchelná, na druhém místě se umístila prezentace žáků ZŠ Waldorfská a třetí místo obsadili se svou prezentací žáci ZŠ F. Formana.
Nejlepší vědomosti o Moravskoslezském kraji v kvízu prokázaly Sabina Zajíčková (ZŠ Chuchelná) a Dafni Grycová (ZŠ Matiční), na druhém místě ve vědomostním kvízu skončila Michaela Sládková (ZŠ Bohumínská) a bronz v této disciplíně získala Barbora Hanzelková (ZŠ Ostrava – Michálkovice).
Celkově ve třetím ročníku soutěže Znáš svůj kraj? zvítězilo družstvo Základní školy Chuchelná. Druhé místo vybojovalo družstvo Základní školy a MŠ Waldorfská a na bronzové příčce se umístilo družstvo Základní školy Matiční.
Nad soutěží Znáš svůj kraj? převzal záštitu jednatel společnosti Moravian-Silesian Tourism Ing. Petr Koudela. 3. ročník této soutěže pro žáky základních škol byl realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy. Děkujeme všem zúčastněným!
Projekt „Soutěž Znáš svůj kraj? 2023“ je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy.


WWW.OSTRAVA.CZ